BEST BİLGİSAYAR
Y   A   Z   I   L   I   M     D   O   N   A   N   I   M
D   A   N   I   Ş   M   A   N   L   I   K

Anasayfa Hizmetler İş Ortakları Referanslar Hakkımızda İletişim

Best Bilgisayar
  KOORDİNAT İZLEME ve ARAÇ HAREKETLERİNİ SINIRLANDIRMA SİSTEMİ  

Golf araçları gibi platformların belirli bir bölge içinde çalışmasını sağlamak ve belirlenmiş bölge dışına çıkmasının engellenmesi amacı ile VRT-GPS izleme sistemi kullanılacaktır.

Sistem temel olarak bir işlemci ve bir adet GPS alt sistemlerinden oluşmaktadır.

Sistem araç üzerinde mevcut bataryadan beslenmekte, aracın GPS konumunu izleyerek, izin verilen bölge sınırlarına yaklaşıldığında sesli ve/veya ışıklı uyarı üreterek, sınır ihlalinin sürmesi halinde aracın beslemesini kesecek şekilde tasarlanmıştır.

Sistem IP65 koruma sınıfına sahiptir.

Aracın kullanılabileceği sınırlara ait GPS koordinatları belirlendikten sonra sisteme bu koordinatlar tanıtılmaktadır. Sistem bu sınırların içinde izleme konumunda durmakta, sınırlara yaklaşıldığında önce uyarı üretecek ardından da aracın elektriğini kesecektir.

Sistemin temel tasarım özellikleri:

  • Sistem çalışma sıcaklığı : -30 +40
  • Sistem çevre sınıfı : IP65
  • Sistem beslemesi : 3.6 V
  • Sistem hassasiyeti : +- 5 m

OPSİYON 1 - UZAKTAN İZLEME

Sistem opsiyon olarak merkezle haberleşmek üzere bir GPRS modemle donatılabilecek yapıdadır. Bu opsiyon ile sistemin dolaysısı ile aracın bulunduğu yeri merkezden izlemek ve gerektiğinde araca uzaktan müdahale etme imkanı sunmaktadır.

OPSİYON 2 - HASSAS KONUMLANDIRMA

Opsiyon 1 in takılı olduğu durumda, ayrıca bir opsiyon olarak D-GPS sistemi kullanılması ve bu durumda GPS koordinatlarının daha hassas okunmasını sağlayan opsiyondur.

OPSİYON 3 - MÜŞTERİYE ARAÇ TAHSİS ETME

Sistem dışarıdan bir yazılımla müşteriye verilecek kart veya anahtarla hangi aracın hangi tarih ve saatlerde müşteriye kiralandığı bilgileri girilerek tahsis edilen aracın dışında bir aracın kullanılmasını veya yetkisiz şahısların kullanmasını engeller.